Old website
English
Deutsch (beta)
News
Teams
Europe
Africa
Asia
Oceania
South America
North America
Matches
African Nations Cup
Asian Cup
Copa América
European Championship
Gold Cup
Oceania Cup
World Cup
Other Tournaments
Friendlies
Clubs
Statistics
Contact
Forums
Home
Clubs
Australia (1989)
Leagues of Australia (1989)
Leagues of
Australia
You are using an old browser which is not compatible with our new design. Please update your browser or use our
old website
.
National Soccer League (1. League)
1.
Marconi Fairfield
2.
St. George Saints
3.
Sydney Olympic
4.
Melbourne Croatia
5.
Preston Makedonia
6.
Adelaide City
7.
Sydney Croatia
8.
South Melbourne FC
9.
Wollongong City
10.
APIA Leichhardt
11.
Sunshine George Cross
12.
Blacktown City Demons
13.
Melbourne JUST
14.
Heidelberg United
Brisbane Premier League (2. League)
Brisbane City
Brisbane Lions
Coalstars Ipswich
Eastern Suburbs Brisbane
Grange Thistle
Mount Gravatt SC
Pine Rivers United
Rochedale Rovers
Taringa Rovers
New South Wales Division One (2. League)
1.
Melita Eagles Sydney
2.
Canberra Croatia
3.
Wollongong Makedonia
4.
Avala Sydney
5.
Canterbury Marrickville Olympic
6.
Newcastle BHP Austral
7.
Polonia Sydney
8.
Warringah Freshwater
9.
Sutherland Shire
10.
Rockdale Ilinden
11.
Inter Monaro
12.
Uruguay Penrith
Northern New South Wales First Division (2. League)
Adamstown Rosebud
Cessnock City Hornets
Wallsend FC
West Wallsend FC
Weston Workers Bears
South Australia Division One (2. League)
Adelaide Croatia
Campbelltown City
Eastern Districts Azzurri
Modbury Jets
Para Hills Knights
Polonia Adelaide
Port Adelaide SC
Salisbury United Bears
West Adelaide Hellas
West Torrens Birkalla
Victoria State League (2. League)
1.
Morwell Falcons
2.
Brunswick United Juventus
3.
Croydon City
4.
St. Albans Saints
5.
Green Gully Cavaliers
6.
Northcote City
7.
Altona Gate
8.
Caulfield City
9.
Thomastown FC
10.
Bulleen FC
11.
Frankston Pines
12.
Box Hill SC
13.
Ringwood City
14.
Fawkner Blues
15.
Springvale City
16.
Maribyrnong Polonia
West Australia State League (2. League)
Floreat Athena
North Perth Croatia
Olympic Kingsway
Perth Italia
Sorrento Duncraig
Spearwood Dalmatinac
Stirling Macedonia
ACT Division One (3. League)
Belconnen United
Canberra City Olympians
Tuggeranong United
Brisbane Division One (3. League)
Acacia Ridge SC
Mitchelton FC
Wynnum FC
Illawarra Premier League (3. League)
Balgownie Rangers
Bulli FC
Fernhill FC
Tarrawanna Blueys
New South Wales Division Two (3. League)
Bankstown SC
Bathurst '75
Dulwich Hill FC
Granvile Chile
Manly - Warringah SC
Mt Druitt Town Rangers
Sydney Macedonia
Waverley FC
Yugal Auburn
Northern Territory Final Series (3. League)
Hellenic Athletic Darwin
Mindil Aces
Queensland Zonal Final Series (3. League)
Palm Beach Sharks
Southport Warriors SC
Tasmania Premier League (3. League)
Burnie United
Devonport City Strikers
Hobart Juventus
Victoria League Division One (3. League)
Albion Turk Gucu
Doveton SC
Essendon City
Knox City
Nunawading City
Oakleigh Cannons
Sandringham City
Werribee City
Western Suburbs Melbourne
Westgate FC
Victoria League Division Two (4. League)
Brighton SC
Coburg SC
Doncaster Rovers SC
Geelong SC
North Geelong Croatia
Port Melbourne Sharks
Richmond SC
Yarraville FC
Victoria League Division Three (5. League)
Altona City
Unkown
Annerley FC
ANU Canberra
Australian Institute of Sport
Bentleigh Greens
Beograd Woodville SSC
Central Coast Coasties
Cockburn United
Corrimal Rangers
Cumberland United
Edgeworth Eagles
Forrestfield United
Inglewood Kiev
Kelmscott Roos
Kwinana United
Maitland Magpies
Morley Windmills
Osborne Park Galeb
Oxley United
Rockingham City
Souths United
Surfers Paradise Apollo
Swan Athletic
Toronto Awaba Stags